دبیر فراخوان ملی طراحی مبلمان شهری گفت: با توجه به ورود سلیقه‌های شخصی و غیر تخصصی افراد مختلف در ساخت نمای ظاهری و سیما و منظر شهر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اولین فراخوان ملی طراحی مبلمان شهری در ۲ بخش اصلی و فرعی را منتشر کرد.

محمدرضا باقریگفت: هنرمندان، مشاورین و متخصصین طراحی صنعتی، معماری، و طراحی شهری می‌توانند با ارسال ایده‌های خلاق، زیبا، متنوع و با نگاهی متفاوت به نشیمن شهری و با توجه به مواد و مصالح بومی شهر یزد، در بخش اصلی در زمینه طراحی نیمک دارای پشتی، نیمکت بدون پشتی، سطل زباله و آبخوری، و در بخش فرعی پل رو جو آب و راهبند پیاده رو با یکدیگر رقابت کنند generic viagra from india.

وی افزود: این فراخوان جهت یکسان‌سازی تدریجی فضا شهری با توجه به اقلیم یزد، فرهنگ بومی استان، و شرایط جغرافیایی و همچنین به منظور ارتقا کیفی فضا  شهری با رویکرد خدمات رسانی و احقاق حقوق شهروندان است.

مدیر گروه نقاشی و گرافیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد افزود: طرح‌های دریافت شده پس از پایان مهلت فراخوان، ۱۵ مهر ۹۷، از سوی متخصصان و اساتید رشته‌های معماری و مرمت آثار، نقاشی و گرافیک دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسان این حوزه در شهرداری یزد بررسی و داوری می‌شوند.

دبیر فراخوان طراحی مبلمان شهری همچنین گفت: هزینه طرح‌هایی که انتخاب می‌شوند به طراحان پرداخت و از بین طرح‌های انتخاب شده به ۳ طرح اول که ویژگی‌های مورد نظر فراخوان را داشته باشد جوایزی اهدا می‌شود.

باقری با اشاره به اینکه  تمام طرح‌ها با نام سازنده اثر ثبت اما در نهایت امتیاز تولید انبوه طرح‌ها به سازمان شهرداری یزد تعلق می‌گیرد گفت: فراخوان نقاشی دیواری هم  با همکاری ۲ سازمان در آینده ای نزدیک منتشر خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *